Dobre błotniki do rowerów górskich

Na rynku dostępnych jest dość dużo dobrej jakości błotników do rowerów górskich. Różnią się przede wszystkim jakością wykonania oraz designem. Ponadto dostępne są różne modele. Warto wiedzieć, jaki błotnik do roweru górskiego będzie dobrym rozwiązaniem.

Błotniki do rowerów górskich

Okazuje się, że rozróżnienie na błotniki pełne oraz niepełne jest najbardziej podstawowym podziałem, jednakże niejedynym. Kluczowe są też dwa inne aspekty. Mowa tutaj o zastosowanym materiale, a ponadto o sposobie montażu klocków. Są to bardzo istotne czynniki, które w sporej mierze definiują konkretne modele, ich zastosowanie, a ponadto też cenę. Warto wiedzieć, że ze względu na wykorzystywany materiał można obecnie wyróżnić trzy podstawowe wersje błotników. Bardzo popularne są błotniki stalowe, jednak nie pasują one do rowerów górskich. O wiele lepiej nadają się do jednośladów miejskich. Do rowerów górskich o wiele lepiej nadają się błotniki z robione z tworzywa sztucznego. W tańszych modelach oznacza to przeważnie wykonanie z plastiku. Nieco bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest łączenie tworzywa sztucznego z aluminium dla uzyskania większej trwałości.

błotniki rowerowe

Dobre błotniki

Do roweru górskiego idealne mogą być błotniki karbonowe. Zrobione są one z włókna węglowego, czyli najlżejszego i najbardziej pożądanego przez rowerzystów materiału. Bardzo istotny jest też sam sposób montażu błotników. Klasyczny jest montaż stały. Tego typu błotniki trzeba przykręcić do otworów, które umieszczone są w ramie oraz widelcu (https://www.dobrerowery.pl/blotniki-rowerowe). Nierzadko posiadają też dodatkowe wsporniki boczne zwiększające stabilność konstrukcji. Trzeba też wiedzieć o tym, że stałe błotniki są bardzo wytrzymałe i zdecydowanie mniej hałasują podczas jazdy. Niestety ich podstawową wadą jest utrudniony montaż, który zdecydowanie wymaga zastosowania dodatkowych narzędzi.