Trening małego piłkarza

młodzi piłkarze
Ostatnimi czasy popularność piłki nożnej bardzo wzrosła, zwłaszcza wśród dzieci. Jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać szkółki piłkarskie, mające nadzieję na znalezienie zastępców dla najsłynniejszych piłkarskich nazwisk na świecie. Wielu rodziców decyduje się na posłanie dziecka na zajęcia sportowe w nadziei, że rozwinie się w nim pasja do sportu i zdrowego stylu życia. Co powinien mieć ze sobą mały piłkarz, udając się na trening?

Odpowiedni strój

Wybierając się na pierwszy trening, nie wolno zapominać o butach i odzieży sportowej. Jeśli zajęcia odbywają się na trawie, najlepszym rozwiązaniem będzie strój piłkarski w komplecie z korkami. W hali o wiele lepsze okażą się buty zwane halówkami. Nie wolno zapominać o bezpieczeństwie. Ochraniacze piłkarskie są konieczne. Dzięki nim malec może uniknąć bolesnych kontuzji i siniaków. Ochraniacze piłkarskie można kupić w każdym sklepie sportowym np KajaSport.

Napoje

Trening piłkarski bywa bardzo intensywny, dlatego w czasie jego trwania zazwyczaj jest kilka przerw, podczas których maluchy mogą nabrać sił i zaspokoić pragnienie. Nie jest to miejsce na słodkie napoje gazowane czy soki, które tylko potęgują pragnienie. Najlepiej zapakować dziecku do torby czystą wodę, zdecydowanie niegazowaną. Ugasi ona pragnienie skuteczniej i na dłużej, niż jakikolwiek inny napój. Po treningu dobrze jest zapakować maluchowi jakąś zdrową przekąskę, na przykład zbożowego batona lub banana.