Rękawice face mma – jakie wybrać?

Boks czy judo od dawien dawna cieszą się dość dużą popularnością. Niedawno do tego grona dołączyło także MMA, czyli mieszane sporty walki. Nie tylko walki tego sportu są coraz chętniej oglądane, lecz wiele osób decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody ze sportami walki właśnie od MMA. Oczywiście w każdym sporcie walki najważniejsze jest bezpieczeństwo zawodników. Podczas sparingów czy normalnych zawodów zawodnicy zaopatrują się zarówno w szczękę, jak i rękawice. Rękawice do MMA znacząco się różnią od tych bokserskich, ponieważ są rękawicami otwartymi, dlatego podczas walki można stosować różne chwyty.

Rodzaje rękawic do MMA

rękawice face mma

W zasadzie w MMA stosuje się trzy rodzaje rękawic:

  • Pierwsze z nich są wykorzystywane podczas turnieju,
  • Kolejne stosuje się do sparingów,
  • A ostatnie znajdziemy na treningach.

Główne różnice między poszczególnymi gatunkami to z pewnością ich przeznaczenie, właściwości oraz budowa. Z tych wszystkich najlżejszymi są rękawice turniejowe, które ważą 4 uncje. 

Na co zwrócić uwagę wybierając rękawice MMA?

Materiał wykorzystywany do produkcji rękawic do mieszanych sztuk walki to zazwyczaj skóra sztuczna bądź naturalna. Osoby, które zaczynają swoją przygodę z MMA powinny zdecydować się na rękawice face mma ze skóry sztucznej z https://www.fightershop.com.pl/c170-rekawice-mma-grappling. Natomiast egzemplarze ze skóry naturalnej są znacznie droższe, ale lepiej układają się w dłoni i są trwalsze. Poza materiałem ważny również jest rozmiar. Palce znajdujące się w środku rękawicy nie mogą mieć za dużo luzu, gdyż ich ochrona wtedy będzie nieskuteczna. Wiele sklepów stacjonarnych czy to internetowych prezentują tabelę rozmiarów oraz w jaki sposób zmierzyć prawidłowo dłoń.