Kurtka na rower – jaki model wybrać?

Zwykła, codzienna kurtka nie do końca sprawdzi się podczas rowerowej przejażdżki. Często nie odprowadza potu, a przy tym krępuje ruchy w czasie jazdy. Jak zatem wybrać odpowiednią kurtkę na rower?
Dobrej jakości kurtka na rower jest oddychająca i wodoodporna. W czasie jazdy nietrudno się spocić. Jeśli pot nie zostanie odprowadzony na zewnątrz, dochodzi do wychłodzenia się organizmu. Poza tym jesienią często pada, dlatego warto, aby kurtka nie przepuszczała deszczu do środka. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem są modele z membraną, która nie przepuszcza wody, a przy tym skutecznie odprowadza pot.
rower gorski
Kurtka rowerowa nie może krępować ruchów podczas jazdy. Z tyłu powinna być nieco dłuższa, aby zasłaniać w czasie jazdy dolny odcinek pleców. Niezwykle ważne są też i ściągacze. To dzięki nim do środka nie dostaje się wiatr, który utrudnia samą jazdę. Warto też zadbać o elementy odblaskowe, które zwiększają widoczność rowerzysty na dworze. Jesienią dni są coraz krótsze, a o wypadek nietrudno. Na pewno dobrej jakości kurtki rowerowej nie kupi się w supermarkecie. Zdecydowanie lepszym pomysłem są zakupy w specjalistycznym sklepie z odzieżą sportową. Poza tym w takim miejscu można też liczyć na fachową pomoc ze strony sprzedawcy. Można też pokusić się o zakupy w internecie. W ten sposób można naprawdę sporo zaoszczędzić. Trzeba jednak wybierać sklepy godne zaufania, gdzie nie ma problemów z ewentualnym zwrotem.