Jakie akcesoria rowerowe zabrać na długą wycieczkę?

Jazda na rowerze jest doskonałym sposobem na codzienne dojazdy do pracy, czy na zapewnienie sobie odrobiny relaksu na świeżym powietrzu. Często jednak rower używany jest do bardziej sportowych celów np. jako narzędzie do długich, całodniowych wypraw. Co warto jest zabrać na taką wyprawę? Jakie akcesoria rowerowe zabrać żeby taka wycieczka była bezpieczna i w pełni przyjemna?

Rowerowe must have

O akcesoriach rowerowych (http://www.dobrerowery.pl/akcesoria), które powinny być na wyposażeniu każdego rowerzysty nie warto jest wspominać. Takie rzeczy jak kask rowerowy, czy też oświetlenie na rower jest zwyczajną oczywistością.
Wiele jest jednak sprzętów, które nie są tak oczywiste, do czasu jednak gdy stają się niezbędne. Właśnie do takich akcesoriów zaliczyć można np. pompkę do opon i zestaw naprawczy. Jadąc dalej poza miasto istnieje spore ryzyko złapania gumy. Albo oznaczać to będzie koniec podróży i powrót z problemami do domu, albo szybką naprawę posiadanym zestawem naprawczym.
Innym typem przydatnego wyposażenia jest kamizelka odblaskowa. W tylnej lampce zawsze mogą się wyczerpać baterie lub zadziać się może inna awaria, której rowerzysta może nie być świadomy. Bardzo przydatna jest w takiej sytuacji awaryjna pomoc w postaci posiadanej kamizelki.
Przydatną sprawa są również sakwy rowerowe, które mogą pomieścić wodę i posiłek, ale również ubranie na zmianę jeśli by kogoś złapał deszcz lub inna przykra niespodzianka.
W tym punkcie warto jeszcze wspomnieć o liczniki, ponieważ świadomość przejechanego dystansu jest bardzo ważna, szczególnie, że czas na rowerze leci bardzo szybko i często ciężko jest określić własną pozycje.