Jak jazda na rowerze może pomóc Ci schudnąć?

W poniższym artykule dowiesz się w jaki sposób jazda na rowerze może pomóc Ci w skutecznym odchudzaniu. Przedstawimy również kilka porad, co warto zabrać ze sobą wybierając się na dłuższą wycieczkę rowerową. 

Jazda na rowerze jako sposób na zbędne kilogramy!

Ogromna część Polaków mierzy się z nadwagą oraz otyłością. Co więcej, problem ten dotyka również najmłodszych. Dzieje się tak chociażby ze względu na łatwy dostęp do fastfoodów, które znajdują się już na każdej ulicy w większym mieście. Dzieci nawet w szkole mają mnóstwo słodyczy w sklepikach, słodkich bułek czy słodzonych napojów typu coca cola. Niestety ale długofalowo stosowanie takich produktów skutkuje zarówno u nich, jak i u osób starszych – dodatkowymi kilogramami w postaci tkanki tłuszczowej. 

Możemy jednak wygrać z otyłością na wiele sposobów! Jednym z nich jest oczywiście dieta. Odpowiednie odżywianie, bazujące na warzywach i owocach zamiast produktów wypełnionych cukrem – z pewnością pomoże nam ze zrzucaniem wagi. Oprócz diety, bardzo istotna jest również aktywność fizyczna. Pierwszym co nasuwa się na myśl jest najczęściej bieganie. Nie każdy z nas jednak ma ku temu predyspozycje zdrowotne, a dla wielu osób jest to po prostu nieprzyjemna aktywność. Świetną alternatywą będzie jazda na rowerze. Tutaj płeć oraz wiek nie ma żadnego znaczenia. Co więcej, ta forma aktywności jest polecana nawet osobom po zabiegach i chorobach w formie rehabilitacji. 

Pod kątem spalania kalorii jazda na rowerze jest świetna. Możemy tutaj progresować z treningu na trening, zarówno pod kątem pokonywanej odległości, jak i pod kątem intensywności treningu. Już nawet dwugodzinna trasa pozwala spalić kilkaset kalorii, które wraz z odpowiednią dietą z pewnością pomogą Ci schudnąć. Nie zwlekaj, zadbaj o swoją sylwetkę ale również i o zdrowie. Nadwaga czy otyłość mogą doprowadzić do szeregu chórób. 

Oprócz samego spalania kalorii, jazda na rowerze pozwoli nam również zwiedzać miejsca, które są niedostępne dla samochodów. Możemy na przykład wybrać się na wycieczkę do lasu czy polnymi drogami, na które bardzo rzadko wybieramy się autem. 

O czym warto pamiętać wybierając się na wycieczkę rowerową?

nóżka do roweru

Wybierając się w trasę rowerową powinniśmy przygotować odpowiedni zapas wody. Nawodnienie w trakcie aktywności fizycznej to absolutna podstawa. Oprócz tego, szczególnie przy kilkugodzinnych wycieczkach – powinniśmy przygotować prowiant. Mogą to być na przykład przekąski w formie kabanosów lub batonów. 

Oprócz jedzenia i picia, warto zabrać ubranie, które uchroni nas przed nieprzewidzianą pogody, na przykład bluza z kapturem bądź płaszcz przeciwdeszczowy. 

Z akcesoriów rowerowych przydatny będzie uchwyt na telefon, dzięki któremu nie będziemy obawiać się o jego wypadnięcie w trakcie jazdy. Pomocny będzie też uchwyt na bidon, dzięki któremu nie będziemy zatrzymywać się za każdym razem, kiedy będziemy chcieli się napić. Warta uwagi jest również nóżka do roweru, umożliwi nam ona postawienie go bezpiecznie w dowolnym miejscu.