Jak działa trenażer rowerowy?

Trenażer rowerowy jest urządzeniem, które umożliwia trening na rowerze bez potrzeby wychodzenia na dwór. Jest to bardzo przydatny sprzęt, zwłaszcza w przypadku ludzi, którzy mieszkają w umiarkowanym klimacie, gdzie na porządku dziennym są deszcze i zimowe śnieżyce.

Czym jest trenażer rowerowy?

W chłodniejszych miesiącach rzadko ma się ochotę na regularne przejażdżki i treningi. W tym czasie pogoda z pewnością nie rozpieszcza, a amatorzy nie mają raczej pieniędzy na wyjazdy za granicę, żeby trenować w dobrych warunkach. Świetnym pomysłem jest trenażer rowerowy jak te (Tutaj), który powala utrzymać formę i to bez przymusu wychodzenia na zewnątrz. Jeździ się dokładnie w takiej samej pozycji jak normalnie w terenie, a w aplikacji można zapisywać swoją historię treningową. W sprzedaży można znaleźć trenażery rolkowe, a także modele na tylne koło. Są to urządzenia uniwersalne i proste w montażu, więc nawet początkujące osoby powinny sobie poradzić. 

Montaż i działanie trenażera

trenażer rowerowy

Trenażer można rozstawić na dowolnej, płaskiej powierzchni, czyli praktycznie wszędzie. Ciekawe są również trenażery interaktywne z napędem bezpośrednim, które są uznawane za najbardziej zaawansowane. Taki trenażer nie tylko przedstawia informacje na temat jazdy, ale umożliwia też dostosowanie oporu do danego użytkownika. Warto się również zainteresować komputerami pokładowymi, które pozwalają symulować na trenażerze trasy wcześniej już pokonywane. Dzięki temu opór jazdy jest faktycznie dopasowany do realnych warunków na zewnątrz.