Jak dobrać odpowiedni kask rowerowy?

Kaski rowerowe mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Niezależnie od nastawienia jest jednak faktem, że znacząco zmniejszają one ryzyko urazu głowy podczas upadku z roweru. Aby jednak zapewnić sobie bezpieczeństwo, należy wybrać odpowiedni kask do swoich potrzeb.

Gdzie kupić kask rowerowy?

Kaski należy kupować w sprawdzonych sklepach, najlepiej tych z wyposażeniem sportowym. Sklepy internetowe odpadają, jako że nie zapewniają one możliwości przymierzenia wyposażenia przed zakupem, a ta jest bardzo ważna, szczególnie przy zakupie pierwszego kasku rowerowego. Nie jest to sprzęt, na którym można oszczędzać, dlatego kupując należy patrzeć na jakość, a nie cenę. Kaski z niskiej półki cenowej często są mało wytrzymałe, a więc chronią przed urazem wskutek upadku jedynie w niewielkim stopniu. Warto również przed zakupem upewnić się, czy wybrany model jest w pełni zgodny ze standardami unijnymi.

O czym pamiętać przy zakupie kasku?

Przed zakupem warto zmierzyć obwód głowy, tak aby znać dokładne parametry, jakie musi spełniać kask. Kupując zabezpieczeniem dla dziecka najlepiej zaś zakupić regulowany kask, którego obwód będzie można zmieniać wraz ze wzrostem pociechy. Dobrym pomysłem może być skorzystanie z pomocy sprzedawcy, który powinien udzielić szczegółowych informacji na temat sprzedawanych produktów i polecić ten z nich, który najlepiej będzie spełniał potrzeby klienta pod każdym względem.