Czy rowery Cannondale są warte polecenia?

Jeśli istnieje jedna duża marka, której rowery całkowicie różnią się od konkurencji, to jest nią właśnie Cannondale. Rowery od amerykańskiego producenta są nie tylko zaawansowane technologicznie, często podążają zupełnie innymi ścieżkami od innych (np. aluminiowa seria CAAD), ale często zaskakują także swoim wyglądem. Cannondale nieustannie poszukuje innowacji i awangardowego designu.

Cannondale CAAD

Duże aluminiowe rurki są rzadkością na rynku, ale Amerykanie poszli w tym kierunku i w 1992 roku stworzyli pierwsze ramy zaprojektowane komputerowo, do którego dodano aluminiowy widelec. CAAD oznacza Cannondale Advanced Aluminum Design i jest używany zarówno w technologii projektowania ram, jak i całych linii produktów.

CAAD składa się głównie z bardzo precyzyjnie wykonanych rurek, o płynnie zmieniającym się kształcie, co eliminuje typowe zagięcia i podwójne spawy, dzięki czemu wszystko trwale się łączy. Warto wspomnieć o najlepszych stopach i doskonale obrobionych rurkach, a w zamian otrzymuje się aluminiową ramę, która jest znacznie lżejsza niż rama z włókna węglowego. Można śmiało powiedzieć, że żaden inny producent w GreenBike nie produkuje ram aluminiowych na tak wysokim poziomie.

Cannondale

Masa technologii

Amortyzatory Lefty są następcami Headshoka i działają świetnie. Co zaskakujące, są one sztywniejsze niż u konkurencji. Dzieje się tak dlatego, że konstrukcja wewnętrzna opiera się na przekroju kwadratowym pracującym na łożyskach igiełkowych. Co więcej, konstrukcja ta sprawdza się równie dobrze pod każdym obciążeniem. Jest też niesamowicie lekka, zwłaszcza gdy udało się pożegnać z konstrukcją z dwiema półkami. Dodatkową zaletą jest to, że można je zamontować na dowolnej ramie z głowicą stożkową, niezależnie od jej wysokości. Warto również wspomnieć o Cannondale HollowGram, czyli podmarce, która odpowiada za produkcję mostków, korb, kół czy kierownic.