Błotniki do rowerów miejskich i górskich

Błotnik to obowiązkowe wyposażenie roweru. W sezonie jesienno – zimowym nikt przecież nie chce kończyć jazdy z mokrymi i brudnymi plecami. Dlatego też błotnik rowerowy nie jest niepotrzebnym ciężarem czy brzydkim dodatkiem do naszego jednośladu.

Błotniki do rowerów miejskich i trekkingowych

Dobrze dobrany błotnik chroni ubrania przed błotem i deszczem. Błotniki do rowerów miejskich charakteryzują się bardzo klasycznym i smukłym kształtem. Posiadają promień nieznacznie większy niż promień koła. Są długie, w formie łuku i posiadają zazwyczaj zaokrąglone brzegi. W tego typu rowerach świetnie sprawdzą się zarówno błotniki rowerowe plastikowe, jak i błotniki metalowe. Również kolorystyka jest dowolna – od klasycznych czarnych czy chromowanych, po najbardziej wymyślne kolory pasujące do ramy rowerowej lub z nią kontrastujące.

Błotniki do rowerów górskich

W tym przypadku decydując się na błotnik, warto wybrać plastikowy. Jego zaletą w porównaniu z błotnikiem stalowym jest ich lekkość, co jest ważne podczas jazdy na trudnych, górskich terenach. Warto zdecydować się na błotniki, który posiadają system szybkiego montażu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy sami szybko zamontować błotnik gdy tego potrzebujemy.

Spora cześć posiadaczy rowerów MTB twierdzi, że błotniki nie pasują do tego typu rowerów. Nic bardziej mylnego. Niektóre współczesne modele sprawią, że nasz rower zyska bardziej sportowy charakter. Wystarczy tylko dobrze przeszukać oferty sklepów internetowych i stacjonarnych i wybrać błotnik, który spełni nasze oczekiwania pod względem upodobań i wyglądu.