Bielizna termoaktywna – jak wybrać?

Bielizna termoaktywna jest to rodzaj odzieży, wykonany z tanin syntetycznych, które sprawnie odprowadza pot i wilgoć z ludzkiej skóry. pozostawiając ją suchą nawet przy dużym wysiłku fizycznym. Pozostaje ona sucha nawet przy dużym wysiłku fizycznym. Przez wilgoć tracimy ciepło z naszych ciał nawet 20 razy szybciej niż na „sucho”. Po to stworzono odzież termiczną, aby zapobiegać temu procesowi.
Bielizna termiczna jest elastyczna i dobrze przylega do ciała. Uszyta jest z nowoczesnych, miękkich i elastycznych mikrowłókien, zapewniających wysoki poziom przepuszczalności powietrza i pary wodnej. Tkaniny te odparowują wilgoć szybciej niż ją wchłaniają, dzięki czemu troszczą się o nasze poczucie komfortu termicznego.

Jak wybrać bieliznę termiczną idealną dla nas?

Z założenia odzież termiczna była zaprojektowana specjalnie osób uprawiających sport na powietrzu. Nadaje się one także do codziennego użytku. Dzielimy ją na trzy typy, czyli lekką, średnią i grubą. Lekka idealnie sprawdzi się podczas treningu na siłowni czy w trakcie biegania latem. Odzież termiczna średnia idealnie nadaje się do średnich i niskich temperatur. Gruba zaś jest rozwiązaniem typowo na zimę, jest niezbędna, gdy na przykład, wybieramy się na narty.

Czy odzież termiczna i kompresyjna oznacza to samo?

Zdecydowanie nie! Odzież kompresyjna to również rodzaj odzieży sportowej. Ma ona za zadanie uciskać mięśnie, powodując ich lepsze ukrwienie i dotlenienie. Stosowana jest coraz częściej przez osoby trenujące na przykład na siłowni.